Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

Медійникам відмовили через надання неправдивої інформації щодо мети і місця перебування на території України, пояснюють у прикордонній службі.

Зокрема, в аеропорту Донецька під час оформлення рейсу з «Шереметьєво» прикордонники виявили двох громадян Російської Федерації, які «помітно нервували, чим і привернули увагу правоохоронців».

«На запитання про мету поїздки до України росіяни чіткої відповіді надати не змогли та запевняли, що познайомилися тільки під час подорожі в літаку. Проте в ході контролю другої лінії з’ясувалося, що дані громадяни мають зворотні білети, які були придбані в один і той же день, в одній касі із різницею декілька хвилин. Згодом порушники зізналися, що вони представники Першого телеканалу Росії та разом їдуть у Донецьк для висвітлення політичних подій в Україні. Також громадяни пояснили, що отримали вказівки від свого керівництва не надавати правдиву інформацію про мету своєї поїздки під час перетину кордону через побоювання отримати відмову в пропуску», – йдеться в повідомленні Державної прикордонної служби.

Однак саме через надання завідомо неправдивих відомостей їм було відмовлено в пропуску через державний кордон України, наголошують прикордонники.

У Харкові під час оформлення рейсу «Москва – Харків», за даними прикордонників, громадянин Росії також намагався приховати свою дійсну мету подорожі. «Охоронцям кордону він надав неправдиві відомості щодо мети та місця перебування на території України. Згодом стало відомо, що росіянин є оператором російського телеканалу НТВ та намагався перетнути кордон зі службовою метою. Йому також відмовили в пропуску на територію України», – повідомила прес-служба відомства.