Про це виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська розповіла під час семінару сьогодні, інформує кореспондент Вголосу.

Оксана Дащаківська нагадала, що було прийняте рішення про зміни до закону про державний реєстр виборців. І якщо від 2004-го року практика відкріпних посвідчень минула, то зараз з’являються певні аналоги цього явища на виборах.

«Станом на сьогодні зміни до цього закону свідчать про те, що виборець може звернутися до будь-якого органу ведення реєстру, навіть не того, де він прописаний, і зголоситися, що він буде голосувати тут. Орган ведення реєстру дасть йому посвідку, і він буде голосувати за цією посвідкою, включатися до списку виборців», – розповіла виконавчий директор КВУ Львівщини.

За її словами, така процедура – це є аналог відкріпного посвідчення, що може призвести до появи «політичного туризму».

«Так як ці вибори не лише на пропорційній основі, а мають і мажоритарну складову, так як фактично десятки голосів будуть вирішувати ситуацію на багатьох дільницях, на багатьох округах і у Львівській області, то «політичний туризм» в результаті може мати вирішальне значення», – наголосила Оксана Дащаківська.