Про це повідомляє  Держприкордонслужба України.

«З 7:05 до 7:40 через російської пункт пропуску «Донецьк» на в'їзд в Україну послідувала одна колона т. н. «гумконвоя» у складі 21 автомобіля», – йдеться в повідомленні.

У вантажівках перевозили дитячі продуктові набори, медикаменти, будівельні матеріали та художню літературу. Завантаженість транспортних засобів становила 50 – 60%. Вантаж переміщувався у закритих упаковках.

«Оскільки переміщення «гумконвою» знову відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій», – йдеться у повідомленні.

Як повідомив в ефірі «112 Україна» помічник голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян, Росія весь час порушує всі міжнародні і вітчизняні правила, направляючи ці «гумконвої» в Україну.

«Ми не перевіряємо ці «гумконвої». В першу чергу, причина, що Росія, направляючи ці «гумконвої», весь час порушує всі міжнародні і вітчизняні правила, які регламентують порядок направлення гумконвоїв. Тому якимось чином надавати цим гуманітарним конвоям юридичну легітимізацію – це буде категорично неправильно», – зазначив Слободян.

За його словами, українська сторона здійснювала тільки візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.

«Наші представники ДПСУ, фіскальної служби просто присутні під час слідування цих «гумконвоїв» в російських пунктах пропуску і максимум, що вони можуть зробити – візуально спостерігати, щоб там не було явно заборонених предметів, важкої зброї. Це виключно візуальний контроль», – додав він.

«Вголос»