Народний депутат України Андрій Шкіль пропонує створити в Україні Інститут народної пам’яті – урядову інституцію на рівні міністерства, яка б зайнялася визнанням, а згодом і вшануванням пам’яті усіх загиблих за волю України. Про це він розповів сьогодні, 24 травня, під час прес-конференції у Львові.
За словами А.Шкіля, лише після створення Інституту народної пам’яті можливо говорити про визнання воїнів ОУН-УПА та інші болючі проблеми української історії.
Також Шкіль зазначив, що він разом із депутатом Верховної Ради Михайлом Косівим зініціювали лист-звернення на ім’я Президента України, у якому пропонують вояків ОУН-УПА визнати, прирівняти до ветеранів ІІ Світової війни та скасувати усі ті статті, за якими було засуджено колишніх вояків ОУН-УПА.
"Під цим листом, на мою думку, свої підписи поставить не менше 50 народних депутатів, після чого ми звернемося до відомих громадських діячів та діячів культури, науки, мистецтва, аби вони теж поставили свої підписи. Лише у такому випадку ситуація може зрушити з місця, – оскільки я переконаний, що через Верховну Раду (в якості законопроекту, наприклад) шансів на проходження ідея визнання вояків ОУН-УПА не має", – наголосив А. Шкіль.

ЗІК