Про це інформує прес-служба УКУ.

«Щасливий день для мене нині випав. Бо я цілий вік мав якусь таку духовну пригоду з того приводу, як збирав ті речі. Тепер найщасливіший момент у моєму житті, бо я можу комусь це передати. Бо як Церква є вічна, так і те мистецтво, яке Церкві служить, і во Славу Божу є створене – воно все є при Церкві», – поділився своїми переживаннями під час відкриття експозиції Іван Гречко.

Сьогодні для мене також радісний і зворушливий момент. Бо те, що могло загинути – збереглося, і воно в Університеті буде навчати багатьох. Перед нами є колекція, яка фіксує як наші прадіди без особливих можливостей створили цілий жанр, у якому є колір, життя, радість і смуток, а передовсім в ньому є Слава Божа і гідність людини. Тому від імені Університету прийміть вдячність за Ваш труд цілого життя у збиранні та зберіганні цієї колекції, за вашу довіру. Бо нема більшої довіри, коли ти свій життєвий скарб комусь передаєш. Я надіюся, що ми і наші нащадки в Університеті будуть гідні цієї довіри», – звернувся до колекціонера Івана Гречка владика Борис.

Усі охочі можуть оглянути експозицію у 106 аудиторії корпусу філософсько-богословського факультету. Після відкриття багатофункційного будинку в університетському містечку УКУ, що на вул. Стрийській, її перенесуть туди. Як запевнив проректор УКУ о. д-р Богдан Прах, Університет зробить все можливе для зберігання та розширення цієї експозиції.

Символічним моментом передання цієї експозиції стало те, що 100 років тому, у 1913 році, митрополит Андрей Шептицький також передав в дар українському народові свою приватну колекцію, яка розпочиналась зі збирання стародавніх українських ікон та речей сакрального мистецтва, а згодом стала основою тепер уже Національного музею у Львові.