Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

Про це йдеться на сайті Кабінету міністрів України.

“Аби зменшити шкоду для природи, у парламенті зареєстрували законопроект 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Сьогодні цей законопроект розглядали на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування й погодили його. Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримало цей законопроект та рекомендує депутатам ВР проголосувати за нього у першому читанні”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, згідно з законопроекту, всі пакети, в залежності від характеристик, ділитимуться на види.  У об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства забороняється розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксорозкладні. Винятком будуть надлегкі пластикові пакети, визначених розмірів, можна використовувати як первинну упаковку для свіжої риби і м’яса, льоду, а також сипучих продуктів.

Перевірятимуть виконання Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. Цей Орган зобов’язаний повідомляти суб’єктам господарювання, що розповсюджують пластикові пакети, про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства не менше ніж за п’ять робочих днів до дати розгляду справи.

В уряді також наголосили, що вже у 33 країнах провели повну, а в 53 – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів.

Нагадаємо, мікропластик знаходять в морі, в річках, озерах, в атмосфері і навіть у їжі.