Про це сказав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в вівторок, 23 вересня, передає прес-служба уряду.

«Зараз в мене іншого пояснення, ніж, з одного боку, паніка, а з іншого – спекуляція, немає.

Програма МВФ є, програма Світового банку є. Макроекономічну картину ми тримаємо прийнятну, яка може бути прийнятна в цих військових умовах», – наголосив він.

Яценюк зазначив, що ключовий індикатор валютного ринку – торгівельне сальдо: «Якщо в минулому році у нас торгівельне сальдо було мінус 6 мільярдів доларів, тобто ми купили на 6 мільярдів доларів більше товарів з-за кордону, ніж продали по експорту, – в цьому році в нас плюс мільярд доларів»

У таких умовах, за його словами, «курс повинен не падати, а укріплюватися».

Арсеній Яценюк підкреслив, що спільна позиція Президента, Національного банку і Уряду – «є всі передумови, щоб зупинити ці неадекватні доларові скачки».

Арсеній Яценюк повідомив, що сьогодні в Національному Банку України відбулася зустріч за участю Президента України, Глави Уряду, Голови Національного банку, представників банківської сфери, імпортерів та експортерів.

«Макроекономічна картина наступна – за останні три місяці загальний обсяг продажу валюти на ринку становив 14,3 мільярда доларів США. Тобто валюта є. Імпорт впав на 33%, а це те, на що валюту треба купувати», – сказав він.

Раніше Міністр фінансів заявив, що цього тижня курс стабілізується на рівні 13,5 грн. за USD.

Як писав «Вголос», сьогодні на міжбанківському ринку України вартість долара США підскочила до 15,10 грн, однак в обід стабілізувалась на рівні 14,95 грн.

Зазначимо, що сьогодні курс долара в обмінниках у продажу знизився відразу на 1 гривню 43 копійки і склав 13,50 грн, після того як вчора виріс на стільки ж і становив 14,93 грн.

Наприкінці серпня НБУ заявив, що курс встановиться на рівні 12,5-13 грн. за долар США.