Про це повідомили у прес-службі ВО «Свобода».

5 жовтня 2013 року в Ужгороді на площі Народній (площа перед ОДА) міліціянти, із застосуванням грубої фізичної сили, затримали міських активістів, які намагалися перешкодити незаконним будівельним роботам на площі. Серед затриманих очільник Ужгородської міської організації ВО “Свобода” Томаш Лелекач, троє инших свободівців, громадський діяч Олександр Волосянський та ужгородський журналіст Олег Диба, якого взагалі затримали поза “буд майданчиком”, під час виконання професійних обов’язків.

Опісля складення протоколу голову Ужгородської “Свободи” Томаша Лелекача, свободівця Сергія Білея, правозахисника Віталія Грегора, громадських активістів Олександра Волосянського, Романа Сарканича та журналіста Олега Дибу відпустили з міського райвідділку міліції.

Як наголосив Томаш Лелекач, його, інших свободівців та активістів із застосуванням грубої фізичної сили без причини було затримано.

“Мене, як і моїх побратимів, незаконно повалили на землю, заламали руки та заштовхали у авто лише за те, що ми перебували на площі, яка, фактично, є власністю громади. Ніхто не пояснив, за що нас затримують і куди везуть”, – повідомив Томаш Лелекач.

Націоналіст додав, що з відділку міліції активісти одразу попрямували подавати заяву у прокуратуру про перевищення повноважень працівниками міліції, які, фактично, посягали на життя і здоров’я громадян. Також активісти відправилися зняти побої. За його словами, у всіх, кого грубо затримували так звані “правоохоронці” явно виражені сліди побоїв на руках та ногах. А йому самому наносили удари по нирках, щоби не можна було ідентифікувати побої.

“Працівники місцевої міліції фактично викрали нас із використанням фізичної сили, а тепер ще й хочуть звинуватити у непокорі та стверджують, що нас просто запросили на співбесіду. От тільки відколи це “запрошують” ударами по нирках, руках та ногах – незрозуміло”, – додав Томаш Лелекач.