Журналістам дозволили перебувати в аудиторіях під час вступних іспитів в Ужгородському університеті.

Коментуючи на прес-конференції нововведення ректор УжНУ, професор Микола Вегеш зазначив, що до безпрецедентного кроку - допустити на екзамени журналістів – в університеті вдалися задля повної об'єктивності і чесності проведення іспитів.

За словам М.Вегеша, “попри те, що вже декілька років абітурієнти проходять тестування на вступних іспитах, слід визнати, що зловживання все ж були. Раніше викладач, наприклад, міг вийти та занести вступникові відповіді на тести або ж абітурієнт використовував усілякі електроні засоби, на кшталт електронних записників, мобільних телефонів тощо. Цього року на іспит заборонено брати не лише “мобілки”, а й калькулятори”. Окрім того, “викладачам також заборонено підходити до абітурієнтів: якщо в когось виникає запитання, то він має вголос поставити його, а викладач так само відповісти. На екзаменах будуть викладачі не з тих факультетів, куди вступають абітурієнти, відтак, до прикладу, філологи навряд чи зможуть підказати щось фізикам. На всіх іспитах будуть присутні один-два представники ЗМІ”, - повідомив ректор УжНУ.

Як стало відомо, журналісти в Ужгороді матимуть доступ не тільки на сам іспит, а до всього, що з ним пов'язано: від вибору пакета з тестовими завданнями до апеляцій абітурієнтів, у разі їхньої незгоди з отриманою кількістю балів.

УНІАН