Учора під час переговорів з лідерами блоку Рух - Українська правиця голова Народного союзу Наша Україна В’ячеслав Кириленко запропонував підписати декларацію про створення виборчого блоку без участі Народної самооборони. Один з лідерів Правиці Борис Тарасюк уже сьогодні має намір запропонувати лідерові НСНУ свій варіант угоди, повідомляє Коммерсант-Украина.

За інформацією видання, вчора о 11 годині лідери блоку Рух - Українська правиця Борис Тарасюк, Юрій Костенко й Анатолій Матвієнко зібралися в кабінеті глави Секретаріату Президента Віктора Балоги на закриті переговори.

Балога, пише Комерсант, повинний був виступити в ролі посередника Нашої України і Народної самооборони (НС) з лідерами Правиці про створення мегаблоку. Як відомо, лідери НСНУ і НС В’ячеслав Кириленко і Юрій Луценко 28 червня в однобічному порядку переглянули парафовану з націонал-демократами угоду про спільну участь у парламентських виборах. Незважаючи на протести лідерів Правиці, новою обов’язковою умовою для приєднання до пропрезидентського блоку стала згода політичних сил після виборів об’єднатися в одну партію.

Першим, півтори години після початку переговорів з Віктором Балогою з будинку Секретаріату вийшов Анатолій Матвієнко. Судячи зі стилю його одягу - без піджака і краватки - можна було припустити, що він із самого початку не надав належного значення заходові.
"Усе добре, мегаблок буде створений, - оптимістично сказав Комерсантові Матвієнко. Водночас, відповідаючи на уточнююче питання, чи означають його слова те, що Правиця прийняла ультиматум увійти з Нашою Україною і Самообороною в одну партію, Матвієнко зазначив: "Не зовсім. Це питання, як і назва майбутнього блоку наразі залишаються відкритими".

Результатом зустрічі в Секретаріаті він назвав дискусію, що відбулася між лідерами Правиці та Віктором Балогою. Водночас його соратники з блоку не захотіли спілкуватися з пресою.

Юрій Костенко, повідомляє видання, без зволікання сів у машину та виїхав, а Борису Тарасюку вдалося непомітно залишити Секретаріат. Незважаючи на спроби соратників Президента зберегти в таємниці підсумки свого візиту, Комерсантові стали відомі його подробиці.

Зокрема, високопоставлене джерело видання в Секретаріаті Президента сказало, що в переговорах брала участь ще одна людина: "По-перше, головною діючою особою на переговорах виступав не Балога, а Кириленко. Він (В’ячеслав Кириленко) запропонував лідерам Правиці підписати з ним двосторонню угоду, за змістом аналогічну тій, котра була підписана 28 червня з паном Луценком".
У самій Правиці ідею В’ячеслава Кириленка пояснили його бажанням зайняти перше місце в списку створюваного мегаблоку замість Юрія Луценка. "Для Кириленка Правиця це єдиний спосіб забезпечити своє лідерство в блоці", - сказав Комерсантові учасник спільної політради Правиці, що побажав залишитися неназваним.

Про пропозицію лідера НСНУ Правиці в Народній самообороні довідалися від кореспондента Комерсанта. "Наших представників на переговорах не було і тому давати якісь коментарі ми не будемо", - заявила прес-секретар Юрія Луценка Інна Кисіль. Більш категоричним виявився один з лідерів НС Микола Катеринчук.

"Створення блоку без Самооборони? Це виключено, - сказав він. - Я брав участь у переговорах зі створення мегаблоку. Ми досягли простих і зрозумілих виборцям домовленостей, що не викликають сумніву. Не знаю, який документ запропонований Правиці, але думаю, що це тільки політичний механізм залучити їх до об’єднання".

Після переговорів у Секретаріаті Президента пропозиція укласти двосторонню угоду про створення мегаблоку з Нашою Україною було винесено на порядок денний засідання політради Правиці.

За підписання такого документу виступив лідер УРП Собор Анатолій Матвієнко. "Нам у будь-якому випадку потрібно залишатися в процесі створення блоку, і тим самим забезпечити присутність націонал-демократів у парламенті майбутнього скликання", - процитував Комерсантові його слова один з учасників засідання.

Однак лідери Народного руху й УНП Борис Тарасюк і Юрій Костенко виступили проти. "Ми не довіряємо позиції Балоги і поки угода буде вимагати від нас об’єднатися з Нашою Україною і Самообороною в одну партію, над нами буде висіти загроза знищення", - поділився своїми побоюваннями учасник засідання.

Комерсант зазначає, що пропозицію Кириленка в Правиці було сприйнято як належне. "Тут нічого поганого немає. Це нормально, - сказав виданню замголови НРУ В’ячеслав Коваль. - Головне, що процес об’єднання рухається в правильному напрямку".

Після декількох годин засідання політрада Правиці доручив Борису Тарасюку підготувати свій варіант договору. Головний акцент у цьому документі буде зроблений на тому, що учасники блоку в майбутньому можуть об’єднатися в одну партію тільки на основі націонал-демократичних принципів. А про присутність у блоці Самооборони згадуватися не буде.

За інформацією Комерсанта, сьогодні Борис Тарасюк має намір запропонувати цей документ В’ячеславу Кириленку.

Як повідомлялося, учора ввечері в ефірі 5-го каналу лідери Української правиці Борис Тарасюк і Юрій Костенко заявили, що не виходили з переговорного процесу зі створення блоку демократичних сил і звинуватили в спробі їхнього відсторонення главу Секретаріату Президента України Віктора Балогу і лідера Народної самооборони Юрія Луценка.

28 червня лідери Нашої України та Народної самооборони В’ячеслав Кириленко і Юрій Луценко підписали декларацію про створення єдиного виборчого блоку.

Народний депутат п’ятого скликання, один з лідерів Наший України Олександр Третьяков переконаний, що список мегаблоку демократичних сил буде очолювати лідер Народної самооборони Юрій Луценко.

Кореспондент.net