Про це повідомила співкоординатор «Медійної ініціативи за права людини» Марія Томак, пише «Сегодня».

«Його повернули в колонію в Верхньоуральську. Вчора його відвідував місцевий адвокат, який займається Станіславом (контролює стан, умови утримання і т.п., – Томак) на прохання челябінських правозахисників, до яких, в свою чергу, звернулася мама Станіслава Клиха Тамара Іванівна», – заявила Томак.

Раніше колишній член Громадської спостережної комісії в Челябінській області Тетяна Щур заявила, що незаконно засудженого в Росії українця Станіслава Клиха перевели з в'язниці в лікарню в Челябінській області, проте точне його місцезнаходження невідоме.

Нагадаємо, в травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Клиха і іншого українця Миколи Карпюка до 20 і 22,5 років ув'язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь в банді, вбивство і замах на вбивство російських військовослужбовців.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Міністерство юстиції України неодноразово направляло до Росії запити про передачу Карпюка і Клиха.

Під час «слідства» до українців для вибивання свідчень застосовували тортури, які, за словами правозахисників, вплинули на психічне здоров'я Клиха.