Про це заявила в понеділок єгипетський міністр планування та міжнародного співробітництва Фаїза Абу-Нуга.

Це рішення прийнято з метою відновлення потоку туристів в країну до рівня, що передував революційним подіям весни 2011 року, і підтвердження безпеки Єгипту для іноземних гостей, - сказала Фаїза Абу-Нуга.

При цьому вона повідомила, що на спеціальному засіданні Кабінету міністрів з питань розвитку туризму було приділено особливу увагу ситуації в сфері безпеки, зокрема в провінціях Ель-Мінья, Бені-Суейф, Сохаг і Асьют, територією яких проходять круїзні маршрути.

"Відновлюючи водні подорожі по Нілу, Єгипет фактично заявляє про відновлення безпеки в країні, підвищуючи тим самим власне реноме на міжнародному рівні", - зазначила Абу-Нуга.

Міністр також розповіла про намір уряду оголосити місто Луксор на півдні Єгипту "історичним пам'ятником під відкритим небом". Всі необхідні процедури завершені, додала Абу-Нуга, і це питання знаходиться на останній стадії розгляду в кабінеті міністрів Єгипту.

Крім власне унікальності річкових круїзів в Єгипті, під час яких туристи можуть відвідати десятки храмів і святилищ часів фараонів, зокрема в містах Едфу, Ком-Омбо, Луксорі, Абу-Сімбелі, подорожі по Нілу повинні принести значні доходи до бюджету країни. Після революції 2011 потік туристів в країну скоротився майже на третину, головним чином, через побоювання, пов'язані із забезпеченням безпеки гостей. Надходження до бюджету Єгипту від туристичної галузі впали до 10 мільярдів доларів на рік, скоротившись приблизно на чотири мільярди.

Джерело: РИА Новости