Про це повідомляє Catholic Herald.

Роботи велися під керівництвом професора Афінського національного політехнічного університету Антонії Моропулу з весни 2016 р.

«Якщо б це втручання не сталося зараз, існував би великий ризик обвалу», - сказала Бонні Бернем з фонду світових пам'яток. Фонд надав початкові 1,4 млн дол на відновлення, всього реставраційні роботи обійшлися у 4 млн дол.

Завершити роботи вдалося завдяки приватним і церковним пожертвам. Так, король Йорданії та президент Палестини виділили по 150 тис євро кожен.

Святиня терміново потребувала реставрації, що не проводилася більше 200 років. На пам'ятник руйнівно впливало багато негативних факторів – вологість, чад і кіптява від свічок.

Реставраційна команда з університету Афін зняла кам'яні плити з фасаду святилища і заклала щілини в кладці храму. Кожна кам'яна плита була очищена від сажі і посліду голубів, а потім встановлена на місце. У конструкцію для посилення вставили титанові болти, а фрески і розписаний купол храму відреставрували.

Реставратори вирізали невелике віконце в одній з мармурових стін храму, щоб паломники могли побачити первісну скельну породу давньої печери.

Тепер гроші збираються ще на один етап реставрацій – дренажування та каналізквання для стабілізації фундаменту.

 

«Вголос»