Відповідну заяву розповсюдила газова координаційна група, засідання якої відбулось у п'ятницю в Брюсселі, передає «УНІАН». 

«Огляд ситуації поточної безпеки поставок в ЄС показав, що газові потоки по всіх маршрутах є нормальними та стабільними, держави-члени не повідомили про будь-які аномалії», - зазначається в заяві,

Крім того, газова координаційна група наголосила, що «на набагато комфортнішому рівні, ніж це було минулого року, знаходиться рівень зберігання газу у підземних сховищах (в даний час 53 млрд куб. м в цілому), проте це відбувається в основному через м'яку зиму».

Як зазначається у заяві, присутня на засіданні українська сторона підкреслила, що вона «нарощує свої зусилля з проведення реформ на газовому ринку і шукає активної співпраці у відповідності з європейськими зобов'язаннями як в плані імпорту газу, так і з метою експлуатації української газотранспортної системи у відповідності до європейської практики».

«Українські представники неодноразово заявляли про свою прихильність забезпечити безперебійне постачання газу в Європейський союз і нагадали, що постачання відбувається навіть після вибуху на одній з ділянок магістрального трубопроводу», - йдеться в документі.

У засідання взяли участь старші посадові особи компетентних органів держав-членів, ACER, ENTSOG, секретаріат Енергетичного співтовариства, представники промисловості і споживчих асоціацій, Норвегії та українських компаній «Нафтогаз» та «Укртрансгаз».

Група підтримала запропоновані Європейською комісією дії з реалізації європейської стратегії енергетичної безпеки, зокрема, «стрес-тести».

Нагадаємо, 17 червня «Газпром Експорт» розірвав договір, який передбачав компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу у Європі. 

17 червня, на Полтавщині стався вибух на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород». Потік газу переведено на паралельну нитку газопроводу. Загрози припинення транзиту природного газу в країни Європи немає.

У Міненерговугілля вибух назвали спланованою диверсією, щоб дискредитувати українську ГТС.