Про це повідомляє Польське радіо.

Крім міністрів країн Вишеграду, тобто Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, і так званих країн групи B4, також були запрошені керівники дипломатії країн, що подають заявку на членство в Євроспільноті: Албанії, Сербії, Македонії, Косова, Чорногорії та Боснії та Герцеговини.

Глава польського Міністерства закордонних справ Яцек Чапутович підкреслив «стратегічний вимір» розширення Європейського Союзу. «Ми – друзі розширення», – заявила в свою чергу міністр закордонних справ Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.

На зустрічі, що відбулася на мисі Суніон, досягнуто домовленості про необхідність розширення ЄС, проте існують розбіжності щодо дати приєднання нових держав. Міністр закордонних справ Болгарії Єкатерина Захарієва назвала 2025 рік як найбільш реалістичну дату для вступу нових держав. За цей термін у листопаді минулого року також висловився президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Іншої думки є глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, який закликає до швидшого розширення Євроспільноти. Інакше, на його думку, «Союз матиме великі проблеми безпеки».

17 квітня Європейська комісія запропонувала країнам-членам ЄС розпочати переговори про вступ з Македонією та Албанією. Як заявила голова дипломатії ЄС Федеріка Моґеріні, ці країни досягли певного прогресу у реформах.

За оцінкою голови польської дипломатії Яцека Чапутовича, ці держави мають право на членство в Союзі, зокрема «з етичних причин». «Ми розуміємо очікування їхніх суспільств. Ми вважаємо, що ЄС має підтвердити ці прагнення, відкритися для цих країн. Це також є інтересом Польщі, ми хочемо, щоб Західні Балкани стали регіоном стабільності, інакше різні держави намагатимуться загрожувати безпеці ЄС», – пояснив керівник Міністерства закордонних справ Польщі.