Сьогодні, 8 березня, о 12.00 СЕТ (Central Europe Time, в Україні - о 13.00) за ініціативи Платформи європейської пам'яті та сумління відбулася хвилина мовчання у пам'ять про мільйони жінок, які стали жертвами комуністичної диктатури, повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

«Платформа прагне привернути увагу до того, що комуністичний режим ставився до жінок неймовірно брутально. Через політичні причини жінок страчували після показових процесів або без суду, вбивали під час спроб втекти за «залізну завісу», ув’язнювали в тюрмах, концентраційних і трудових таборах, де незліченна їх кількість загинула. Такою була «рівність» чоловіків і жінок у СРСР та країнах комуністичного блоку – рівність в експлуатації», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в Україні ініціативу підтримали Український інститут національної пам’яті, Меджліс кримськотатарського народу, Центр досліджень визвольного руху, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».  

Інформацію про українок-героїнь проекту надали українські учасники Платформи — Інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху та Національний меморіал Голодомору.

«Міжнародний жіночий день має коріння в жіночому робітничому русі в США на початку ХХ ст. Привласнивши його собі як ідеологічне свято, комуністичні диктаторські режими відзначали цей день з великим розмахом. 8 березня жінкам дарували червоні квіти й розпивали алкоголь», — йдеться в офіційному релізі Платформи.

Ініціатори акції наголошують, що жінок катували, принижували їхню гідність та переслідували багатьма іншими способами. Жінкам, що пережили комуністичне переслідування, було значно важче говорити про травми, яких вони зазнали, ніж чоловікам.

Тому Європейська платформа пам’яті й сумління закликала міжнародну спільноту провести хвилину мовчання 8 березня 2017 р. на пошану незліченних мільйонів жінок, чиї фундаментальні права людини були порушені комуністами.

«Вголос»