Про це європейський політик повідомив в інтерв'ю німецькому виданню Wirtschaftswoche, опублікованому в суботу, 21 червня, пише «Німецька хвиля». 

Найближчим часом він планує переговорити з представниками обох сторін та зрозуміти, чи продовжаться перемовини між Москвою та Києвом.

За словами єврокомісара, всі сторони, тобто Росія, Україна та ЄС, зацікавлені у тому, аби знайти принаймні тимчасове вирішення проблеми та домовитися про умови, які дозволили б європейцям не сумніватися, що транзит російського «блакитного палива» у Європу продовжиться.

«Росія повинна усвідомлювати, що рівень довіри до неї як до надійного постачальника газу в даний момент падає. Це не в її інтересах», - зазначив Еттинґер.

Нагадаємо, Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттинґер зустрінеться у вівторок, 24 червня, з українським міністром енергетики та вугільної промиловості Юрієм Проданом у Брюсселі

Раніше, держдеп США закликав Росію повернутися до газових переговорів із Україною, назвавши «справедливим і розумним» запропонований Європейським Союзом компроміс для вирішення суперечки між Києвом і Москвою. 

16 червня  Росія оголосила про припинення газопостачання до України.

Як повідомляв  «Вголос», останній раунд тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС не увінчався результатом

Нагадаємо, російська сторона відхилила запропонований Єврокомісією компромісний варіант, який допускав узгодження тимчасової проміжної ціни на російський природний газ для України у розмірі $326 за 1 тис. кубометрів газу.

Як відомо, у понеділок «Газпром» повідомив, що подав позов до Стокгольмського суду на «Нафтогаз України» з вимогою стягнути $4,5 млрд. боргу.

У відповідь НАК «Нафтогаз України» подав позов до Арбітражного інституту при Торгівельній палаті Стокгольму на $6 мільярдів.