Про це у коментарі Укрінформ у Брюсселі заявила речник Єврокомісії Майя Косьянчич.

«Так звані адміністративні заходи, зокрема, як повідомляється, захоплення компаній у Донецьку або уведення іншої, ніж українська гривня, валюти, у Луганську, не відповідають Мінським домовленостям, є юридично недійсними та лише призводять до посилення напруженості», - заявили в ЄС.

Відзначається також, що такі рішення є безпідставними, призводять до подальшої ізоляції жителів на непідконтрольних уряду територіях України.

У ЄС зазначили, що ситуація із втратою телефонного зв’язку через захоплення компаній, а також блокада залізничного сполученнями між підконтрольним уряду та непідконтрольними територіями, повинна бути вирішена якнайшвидше.

У коментарі наголошується, що «Росія повинна у повному обсязі виконати свої зобов’язання та вплинути на так звані народні республіки у Донецькій і Луганській областях».

Євросоюз також відзначає, що підписаний 18 лютого президентом РФ указ про визнання деяких документів, виданих в «народних республіках» у Донецькій і Луганській областях України, також не відповідає духу Мінських домовленостей.

«ЄС залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету, територіальної цілісності та єдності України, а також щодо повної імплементації Мінських домовленостей» - запевнила Косьянчич.