На сторінці у TwitLonger Вакарчук заявив, що «можливість ветування кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду з боку незалежних міжнародних експертів є ключовою для законодавства».

«Якщо міжнародним експертам із бездоганною репутацією не дозволять відсіювати непрофесійних, корумпованих кандидатів до незалежного антикорупційного суду, а їх буде, як завжди, «рятувати» наш ВККС (Вища кваліфікаційна комісія суддів), то сенсу в його створенні немає», – каже Вакарчук.

«Це буде не справжній, а «Потьомкінський» суд», – додав він.

Разом з тим, співак вважає, що «робота» такого суду «дискредитує саму ідею незалежного правосуддя» і сприятиме тим, хто хоче зберегти «кругову поруку» чинного політичного істеблішменту.

«Дискредитація ідеї незалежного антикорупційного суду реалізується давно і широко, в тому числі і в публічній площині. Кожного дня з екранів телевізорів та в соціальних мережах «великі правники» та інші «експерти» розказують про дублювання функцій, якусь «втрату суверенітету», неконституційність та інші недоліки Антикорупційного суду», – зазначив він. 

На думку Вакарчука, українська судова система була під контролем владних осіб усі 27 років незалежності України – але цьому «треба покласти край».

«Щоб в України був шанс на успішне майбутнє, нам конче потрібен незалежний від чинної системи орган правосуддя. А вето від міжнародних експертів на затвердження кандидатів на посаду суддів є ключовим запобіжником незалежності майбутнього АС», – зазначив він.

Вакарчук переконаний, що голосування за цю ключову деталь у законі про Антикорупційний суд покаже, хто з депутатів хоче змін в країні на краще, а хто – ні.

«Я знаю, що в будь-якому проекті закону завжди є багато технічних неточностей або некоректних формулювань. Їх треба уникати. Але є речі, які роблять той чи інший закон ключовим!», – зазначив співак.

«У законі про Антикорупційний суд такою річчю є можливість міжнародними незалежними експертами накладати вето на того чи іншого кандидата на посаду судді», – наголосив він.

Нагадаємо, 23 травня ВРУ почала розглядати у другому читанні проект закону «Про Вищий антикорупційних суд» і сьогодні, 24 травня, продовжує розглядати правки.

Додамо, що віднедавна соціологи включають Вакарчука в електоральні рейтинги і вказують на його ймовірну чималу підтримку як кандидата у президенти. Натомість сам співак свої політичні амбіції заперечує.

Детальніше про можливе президентство Святослава Вакарчука читайте у матеріалі «Вголосу»Чи погодиться Вакарчук стати маріонеткою?

 

«Вголос»