У Львові «синьо-жовті» обіграли з рахунком 3:0 команду Люксембургу.

Враженнями від цього матчу із «Вголосом» поділився відомий футбольний тренер Валерій Яремченко.

Валерію Івановичу, сподобалася гра збірної України проти команди Люксембургу?

Гра зараз не може бути яскравою. Тільки закінчився чемпіонат, футболісти втомлені. Тому тепер потрібно було зіграти на результат, «синьо-жовтим» це вдалося. А так, яка може бути видовищність, якщо футболісти, як би вони не налаштовувалися, подумки вже у відпустці.

Ну, футболісти Люксембургу теж, мабуть, утомилися після сезону й думають про відпустку. А налаштуватися їм ще складніше, ніж українцям, оскільки в них немає турнірних завдань…

От, власне, перед ними не поставлено жодних завдань. У них одне завдання: вийти на поле перед початком матчу, а після його завершення – покинути поле. А в нас завдання – потрапити у фінальну частину чемпіонату Європи. Тому Люксембургу простіше, вони грають у своє задоволення.

Справедливо вболівальники після першого тайму освистували нашу збірну?

Як і вся країна, уболівальники нині роблять те, що їм дозволяє влада. Ви подивіться, скільки футболістів зараз звертається до фанів. Це ж не спроста.

У Львові вболівальники нічого поганого не робили, просто висловили своє невдоволення грою нашої збірної…

Усе залежить від інтелекту фанів. А вболівальники представляють інтелект нації. Як ми живемо, так і поводяться футбольні фанати. Якщо вся країна перевернута, то так й у футболі. Це – нонсенс, коли під час фіналу Кубка України на поле вибігає кілька тисяч уболівальників. Ці люди лізуть на поле, цілують руки… Вочевидь, вони не освічені, не розуміють, що роблять… Тому освистування у Львові – це дрібниці, на які не звертав би уваги. Загалом говорив би про те, що рівень вихованості нації падає. І вболівальники є підтвердженням цього.

Валерію Івановичу, запитання про Андрія Ярмоленка та Євгена Коноплянку. Обоє хочуть перейти в європейський чемпіонат. Як гадаєте, вони вже переросли наш чемпіонат?

Раджу їм не просто перейти, а втікати звідси, поки вони в моді. В жодному разі не хочу їх принизити. Вони хорошого рівня гравці. Але дуже багато вже про них пишуть, якщо вірити всім тим чуткам, то Ярмоленком і Коноплянкою цікавиться сотня клубів Європи й готові за них мільярди платити. Я би їм порадив тихо, без зайвих слів утекти в інший чемпіонат, у хороший клуб.

Чому втекти?

(Сміється) Щоб офіційно отримувати зарплату. А так, багато галасу з нічого. Це хороші гравці, але є і кращі футболісти, за яких значно більше дають грошей, і ніхто про це не галасує. У нас же все роздувають. Та перейдіть ви врешті в хороший клуб і станьте хорошими гравцями!

Олег Петренко, спеціально для «Вголосу»