Синод РПЦ в Україні (раніше УПЦ МП) закликав Вселенського патріарха Варфоломія “визнати помилкою” видачу Томосу Православної церкви України та відкликати його.

Про це сказано в “Заяві Священного Синоду УПЦ про ситуацію в українському та світовому Православ’ї”, передає прес-служба УПЦ.

У РПЦ стверджують, що дії Константинопольського патріархату “завдали великої шкоди українському православ’ю і стали загрозою для всеправославної єдності”.

“Вважаємо, що Константинопольський патріархат і особисто патріарх Варфоломій повинен визнати свою помилку і працювати над її виправленням. Способом виправлення цієї помилки могло би бути відкликання Томосу, заклик до розкольників про покаяння в гріху розколу і скликання Всеправославних зборів для соборного вирішення українського церковного питання”, – йдеться в повідомленні.

У РПЦ заявили, що “жодна з помісних православних церков не визнала цього незаконного діяння Константинопольського патріархату, а значна частина помісних церков, зокрема, Антіохійська, Російська, Кіпрська, Сербська, Польська, Албанська і Православна Церква в Чеських землях і Словаччині в різних формах уже висловили свою незгоду”.

Синод також заявив, що помісні церкви не визнають ПЦУ, через що забороняють своєму духовенству мати будь-яке молитовне спілкування та літургійне співслужіння з її представниками.

Нагадаємо, що у ПЦУ переконані, що будуть визнані РПЦ.

Додамо, у Чернівецькій області на зборах громади побилися священики РПЦУ та ПЦУ.