Президент Володимир Зеленський висуває свою ініціативу про розпуск Конституційного Суду, наполягає на ній, але її немає в порядку денному Верховної Ради. Це може свідчити про те, що за законопроект нардепи не голосуватимуть найближчого тижня, а натомість візьмуться за напрацювання компромісних варіантів.

Про це в інтерв'ю "Вголосу" сказав політолог Володимир Фесенко.

"Базовим є законопроект голови ВРУ Разумкова — про відновлення дії антикорупційного законодавства і початок роботи над його оновленням. Але можуть виникнути й інші ініціативи. Ну, наприклад, група юристів висуває пропозиції щодо оновлення закону про Конституційний Суд, де може бути змінена норма про розмір кворуму (щоби рішення могло бути ухвалене тільки кваліфікованою більшістю). Конституційний Суд, звісно, може це заперечити, але — це спосіб реагування", - пояснив Фесенко.

Відтак, за словами експета, зараз, скоріш за все, будуть ухвалювати законодавчі акти, які у більш м’який спосіб, без припинення повноважень суддів Конституційного Суду, зможуть розв’язати цей конфлікт: "Однак якщо КСУ почне ухвалювати нові рішення, які руйнують проведені після Майдану реформи, тоді кількість тих, хто виступає за розгін суду, суттєво зросте і законопроект президента таки буде проголосованим. Поки ж він виконує функцію дамоклового меча. Він є, може бути задіяним, але не відразу. Він вказує суддям, що будь-які дії з надмірного перебирання влади на себе можуть призвести до відповіді".

"Крім того, треба зауважити, що президент натякнув: одним з варіантів розв’язання цієї кризи є добровільна відставка голови КСУ, який став символом корупційного реваншу. Я не впевнений, що Тупицький на це піде, але виглядає так, що це могло би сприяти нормалізації ситуації", - додав Фесенко.

Більше про це читайте у статті: Чи розпустить Зеленський Верховну Раду ще раз?