Про велосипедистів тут дійсно дбають. І якщо у Львові тільки розпочинають пропагувати здоровий спосіб життя і агітувати за екологічність, то у столиці сусідньої країни - Польщі велорух кипить на повну. Велосипед можна взяти на прокат задурно, якщо користуватися ним до 20 хвилин. Наступна година обійдеться всього у 3 злотих (приблизно 7,5 грн). Причому взяти двоколісний транспорт можна, відправивши есемескою повідомлення і отримавши на свій телефон код, в одному пункті, а залишити в іншому. Так місцева влада залучає городян та гостей міста до екологічного пересування. До речі, через велодоріжки також є пішохідні переходи, а для велосипедистів є окремий світлофор, який паралельно із пішохідним дозволяє або забороняє рух.

Читайте також: Гдиня, Сопот і Хел – символи морської Польщі

Власне, не тільки велосипедами багата столиця Польщі. Її незмінний символ – Русалка, привертає увагу туристів, яких особливо багато довкола у спекотну днину. Адже біля русалки працюють фонтани, які приємно охолоджують подорожуючих. Назва міста Варшава, через яку протікає ріка Вісла, походить від імені рибака Wars і русалки, яку називали Sawa. Русалку рибак покохав і оженився на ній. Так образ русалки Сави став символом Варшави.

Читайте також: У Польщу – на море

Прикладом вшанування пам’яті героїв Польщі є могила-пам’ятник на площі Юзефа Пілсудського, біля якого постійно крокує варта. На стінах пам’ятника викарбовано найважливіші битви, в яких загинули польські військові.

Залишилося у Польщі чимало символів радянської епохи. Один із них вельми позитивний. Це будинок культури і науки, який є найвищою будівлею у Польщі. Його подарував польському народу Сталін. Отож збудовано один із найвищих хмарочосів у Європі виключно за кошти колишнього СРСР і безпосередньо радянськими будівельниками з 1952 по 1955 роки. Причому архітектори намагалися збудувати цей подарунок у польському стилі, що їм безумовно вдалося. Висота 42-поверхового хмарочоса становить понад 167 м., а разом зі шпилем – понад 230 м. У 1956 році з оглядового майданчика будівлі почали стрибати самогубці. Першим викинувся француз, далі – семеро поляків. Відтак оглядовий майданчик закрили.

Читайте також: Екскурсія Королівським палацом у Варшаві

Окрім оглядин архітектурних пам’яток, численних пам’ятників як от Шопену (а довкола музичні лавки), чимало яких зосереджені на площі Ринок у старій частині міста, варто побувати і у королівському парку, що є справжньою ландшафтною цінністю. Білки, качки, павліни, пташки – усі комфортно проживають у парку, спілкуючись з людьми, що його відвідують.

Читайте також: Галопом по Польщі

А ще пораджу для мандрівників чудове місце для зупинки – три готелі на будь-який смак і гаманець, що у районі Мокотув – Портос, Атос і Араміс (від трьох – до однієї зірки). І припаркуватися можна як на платній стоянці (30 злотих за добу), і поруч біля неї безкоштовно. До центру безпосередньо можна потрапити на автобусі за 15 хвилин (одноразова поїздки – 4,4 злотих) або ж прогулятися пішком упродовж півтора годин попри численні дипломатичні установи, урядові інституції і просто вулицями європейського міста.

Подорожуйте на здоров’я!

Юрій Боруцький.

Фото Наталії Боруцької