Високого столичного напруження у Варшаві ми не застали. Темп не тисне, хоча масштаби великі. Перші відкриття: підсвідомо ловиш себе на думці про відсутність чогось…цим браком є дефіцит культурних пам’яток, яких видається хронічно мало. Для туристів «мисливців за красою» це дійсно спершу створює дисгармонію. Погляд постійно веде наполегливі пошуки. Натикається на висотні будинки, скляні хмарочоси. Але звісно це не те. Лише у старій частині міста, зір допитливого туриста і його естетичні поривання вдовольняються.

Старе місто занесене до Спадщини ЮНЕСКО. Це єдине відбудоване місто, занесене до ЮНЕСКО.

Тут свій мікрокосмос, затишний прихисток, до якого потрібно пробиратись крізь нетрі архітектурних ноу-хау. Краків інший у своїй старовині, там вона весела і дзвінка, у Варшаві ж пройнята меланхолією і особливою задумою, яку одразу вловлюєш.

В своїй композиції будівлі елегантні. Кольорова палітра на відміну від сонцесяйного Кракова темніша. Комплекс кам’яниць вражає добором фарб: бірюзова, бронзова, помаранчева. Кольори, які ідеально вписуються  у контекст осені.

Колись тут жили заможні варшавські міщани, які не шкодували грошей на прикрашання своїх будинків декоративною скульптурою і розписом. Наприклад, будинок «Під св. Анною» (№ 31), що розташований на розі вулички Вузький Дунай (названий так тому що тут колись протікав струмок). Один з найцікавіших будинків на всьому ринку. Колись тут була резиденція міського голови – війта.

Палітра архітектурних стилів різноманітна: готичні стіни, ренесансний аттик над карнизом, бароковий вхід і сучасні прикраси в техніці сграффіто.

В серці Старого Міста – Королівський палац. Велич, зруйновану в часи війни, вдалось відтворити.

У листопаді всі охочі можуть безкоштовно відвідати усі музеї у Варшаві, зокрема і Королівський палац.

Атрибути польської культури та національні смаколики можна придбати поруч, на ярмарку, де справжнім лідером продажу є копчений сир з соусом із журавлини. Тут же, у Старому Місті, практично у кожному закладі можна скуштувати і журек.

Втому від походів туристи долають, присівши на незвичайні лавочки, з котрих звучать Шопенівські творіння. Натиснувши на кнопку, слухач має змогу насолодитись музикою польського генія, абстрагувавшись від столичної метушні.

Серце Шопена «б’ється» і у стінах храму святої Анни.

Трепетне ставлення до геніїв, традицій, усього національного у поляків справляє приємне враження. Старовина тут оживає, модернізується і знаходить відгук у сучасності.

Мандруючи містом, згодом відкриваєш, що тут, таки є на що подивитись:

Королівські лазєнки

Замок Велянув

Музей Шопена

Уяздовські алеї

Королівський тракт

Варшавська бібліотека – справжній арт-об'єкт, головна прикраса якого – повноцінний сад на даху, куди може потрапити кожен охочий.

Тож, полювання за архітектурними красотами, таки мали свої результати. Цікаві й красиві пам’ятки у Варшаві.