Представники фракції "Варта" у Львівській міській раді закликали колег із "Самопомочі" та "Голосу" припинити маніпуляції та приєднатися до Меморандуму про взаємодію, який разом з "Вартою" вже підписали "Європейська солідарність" та "Свобода".

Про це йдеться в заяві "Варти" на офіційній сторінці у соцмережі "Фейсбук".

"Виконуючи офіційну постанову міської Територіальної виборчої комісії про проведення сесії Львівської міської ради 8-ого скликання, представники фракції "ВАРТА" взяли участь у засіданні 24 листопада та склали присягу депутатів.

Львів’яни обрали нас для роботи, відтак ми готові приступити до виконання своїх обов’язків незалежно від дати. Чи це було би 19 листопада, чи 24 листопада, чи 3 грудня. Наше завдання – діяти винятково в інтересах громади міста та в межах законодавства. Тож ігнорувати офіційно призначений початок роботи ради – безвідповідально. Є чинна постанова ТВК – отже, її треба виконувати, а не трактувати на власний розсуд", - зазначено у заяві.

Депутати повідомляють, що під час сьогоднішнього засідання обрали тимчасову президію ради, в яку, за згодою, увійшли представники всіх фракцій у ЛМР. Партію "Варта" у цій президії представлятиме Юрій Мартинюк.

"Президія зможе забезпечити всю підготовчу роботу та напрацювати порядок денний для проведення наступної сесії. Водночас сподіваємося, що вже незабаром Львів офіційно отримає новообраного мера, який оперативно долучиться до роботи ради. Закликаємо колег з інших фракцій також діяти виключно в межах закону і припинити маніпуляції на тему «узурпації» влади. Натомість пропонуємо налаштуватися на конструктив. Зокрема, й долучитися до Меморандуму про взаємодію, який ініціювала "ВАРТА", - наголошують депутати.

Нагадаємо:

  • У вівторок, 24 листопада у межах чинного законодавства розпочала свою роботу Львівська міська рада 8-го скликання. Новобрані депутати виконали рішення Львівської територіальної виборчої комісії, яка згідно з чинним законодавством, є єдиною уповноваженою скликати перше засідання новообраної ради, і провели сесію.
  • На засідання зібралися представники “Європейської солідарності”, “Свободи” та “Варти”. Тим часом фракції “Самопомочі” і близького до неї “Голосу” всупереч законодавству виконали вказівку міського голови Андрія Садового та проігнорували зібрання.
  • Раніше голова фракції “Європейської солідарності” Петро Адамик виступив із публічним зверненням до Андрія Садового, закликавши його припинити спроби узурпації влади у Львові і розпочати обіцяну виборцям співпрацю із депутатським корпусом в межах чинного законодавства.
  • Доктор богослов’я, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко звернувся до новообраних депутатів Львівської міської ради та переобраного міського голови Львова Андрія Садового з проханням порозумітися, а також дорікнув Садовому через спробу втягнути Церкву у політичні баталії.