Як пише «Reuters», до 08:45 за московським часом ф'ючерси на «Brent» подорожчали на 0,43, до 55,18 долара за барель, а ф'ючерси на WTI – на 0,37, до 49,94 долара.

Ціни почали швидко зростати в п'ятницю після повідомлення про зниження бурової активності в США.

«Готують ґрунт для відновлення цін. Пропозиція навряд чи виправдає очікування, а попит зросте з торішніх мінімумів», – написали у звіті аналітики «Bernstein», попередивши про ймовірне скорочення видобутку в Мексиканській затоці, Північному морі та Бразилії в міру зниження витрат компаніями.

На думку представників двох країн ОПЕК, ціни можуть упасти до 30-35 доларів через зниження попиту і профілактичні роботи на НПЗ у першому й другому кварталах.

Аналітики знову засумнівалися в стабільності попиту на нафту в Китаї після повідомлення про зниження виробничої активності в країні в січні.

Дві третини учасників опитування, що його провів банк «Morgan Stanley» в грудні, чекають на погіршення стану виробничого сектора Китаю, і ніхто з опитаних не очікує його поліпшення.

Вівторок буде третім днем страйку американських НПЗ, чия потужність становить 10 відсотків загальної потужності нафтопереробки в країні.