Про це Вголосу повідомив заступник голови Української Республіканської партії Ростислав Новоженець.

В УРП наголошують, що згаданий пам’ятник московській окупаційній армії давно вилучений з державного реєстру, як такий, що не має жодної художньої, історичної та наукової цінності, а також не стоїть на балансі жодної установи чи організації.

«Те, що Галицький районний та Львівський Апеляційний адміністративний суди відхилили раніше позов та скаргу УРП свідчить про залежність судової системи від колоніальної адміністрації, що керує Україною сьогодні. У випадку незадоволення касаційної скарги у ВАСУ – республіканці залишають за собою право звернутися до Європейського Суду з прав людини. Адже нас українців закономірно ображає присутність у незалежній державі помпезних бовдурів радянської окупації», – каже Новоженець.

Нагадаємо, 18 січня 2012 року Галицький районний суд Львова відмовив члену УРП у позові щодо демонтажу Монументу слави на вул. Стрийській за безпідставністю вимог. В УРП рішення суду назвали необ’єктивним і оскаржили, однак Апеляційний суд залишив це рішення в силі.

Справа щодо демонтажу Монумента слави на Стрийській розглядалася за позовом члена УРП Григорія Ангела до міськради. Позивач обґрунтовував свою вимогу тим, що, по-перше, монумент ніде не зареєстрований і не стоїть на балансі жодної структури, а також вшановує окупантів українського народу.

Натомість комуністи стверджують, що Монумент слави у Львові був збудований за кошти громади.