Команда Леоніда Ратнера програла і в третьому матчі групового турніру. Українки мінімально поступилися титулованій збірній Норвегії – 18:17. Хоч і по ходу матчі наші дівчата вигравали, однак втримати перевагу у кілька м’ячів не змогли. Відтак, третя поспіль поразка заставляє нашу збірну пакувати валізи додому. Нагадаємо, раніше наша збірна програла Чехії (22:25) та Сербії (23:25). Враженнями від виступу нашої команди у Сербії з кореспондентом Вголосу поділився головний тренер львівської «Галичанки» Василь Козар.

Василю Миколайовичу, чи справедливо те, що наша команда покидає чемпіонат Європи після групового турніру?
Мабуть, що так. Утім, в усіх матчах наші дівчата дали бій. Особливо потужним норвежкам, яким поступилися лише в один м’яч. Загалом, ми пропускали мало м’ячів. Ставка тренерів була на гру в захисті. Попри це, мало забивали. У грі з чешками двадцять хвилин не могли забити гол. Перехитрити такі команди, які грають на чемпіонаті Європи, складно. Там працюють хороші аналітики. Вони вміють виявити слабкі сторони суперника і цим скористатися.

З Ваших слів зрозуміло, що такий виступ України провальним назвати не можна.
Так. Хоч і склад нашої команди був непоганим, однак, на жаль, не вдалося вийти з групи. На результат вплинуло те, що деякі гравці не є на провідних ролях у своїх клубах. Брак їхньої підготовки відчувався. Якби було більше часу на підготовку до чемпіонату Європи, справи були б кращими. А так при хорошій грі в захисті ми провали гру в нападі. Вважаю слабо зіграли гравці задньої лінії – Підпалова, Ніколаєнко, Лаюк та Ващук. Слабка кидкова підготовка далася взнаки. Нам бракувало хорошого б’ющого гравця.

Хто був кращим у складі нашої команди?
Виділялася Монагарова. Утім, на останніх хвилинах у грі з норвежками вони на забила важливий вихід сам на сам.

Єдина представниця львівської «Галичанки» Ірина Стельмах так і не зіграла на турнірі жодної хвилини.
Думаю, Леонід Ратнер побоявся випускати молодого гравця у таких рівних матчах, які проводила Україна.

На який виступ збірної України у Сербії сподівалися Ви особисто?
Вважаю, нам реально було вийти далі з третього місця. Було під силу обіграти збірну Чехії.

Хто виграє чемпіонат Європи?
Складне запитання. Бачу кілька хороших команд: Франція, Норвегія, Чорногорія. Останні мені симпатизують найбільше. Ставлю на них. Дуже подобається ця команда за своїм стилем і грою. Утім, завжди сильними були скандинавки. Франція – грамотна команда, у неї хороший потенціал. Збірна Росії, на мою думку, за чемпіонство конкурувати не буде.

Усе найцікавіше на чемпіонаті Європи, мабуть, ще попереду…
Так. Деякі команди бережуть сили на фінальні ігри. У гандболі це важливо. Немає сумнівів у тому, що певні збірні приховують свої козирі.

І на останок, розкажіть про справи у львівській «Галичанці»…
Готуємося до гри з «Податковою Академією». Ці матчі відбудуться 20 та 22 грудня у Броварах. Будуть дуже важливі матчі. У рамках підготовки до них планували зіграти на міжнародному турнірі у Польщі. Це була б хороша ігрова практика. Утім, через брак коштів нікуди не поїхали. Важко мені сказати як ця ігрова «засуха» вплине на матчі. На жаль, спаринги це проблема. Також у нас є деякі проблеми з залом де тренуємося, однак голову не опускаємо - стараємося виходити з будь-якої ситуації (сміється).