Новий тренер Василь Малик, суттєво оновивши команду, дав їй друге дихання. У новому сезоні «малино-зелені» навіть були близькими до того, аби з аутсайдера минулого сезону стати лідером теперішнього чемпіонату, однак через грубу помилку арбітра у грі проти київської «Оболонь-Бровару» і невеличкий ігровий спад, від лідерів турнірки «Скала» відштовхнулася у середину турнірної таблиці. Кореспондент «Вголосу» проаналізував такий виступ команди разом з головним тренером стриян Василем Маликом.

Василю Івановичу, команда зараз міцно адаптувалася в турнірній таблиці, однак десь при певному збігу обставин могла бути серед лідерів. Чи це той результат, на який очікували після зіграних 12-ти турів?

Не знаю на який результат очікувало керівництво, однак, я, знаючи потенціал команди, розраховував на більше. «Скала» – перспективна команда, де зібрані непогані футболісти. Зважаючи на це, можна було очікувати місця вищого, аніж маємо зараз. Утім, зараз ми шості і на це є як і об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Для прикладу, матч з київською «Оболонню-Броваром». Якби ми обіграли цього суперника, ми могли б вийти на перше місце. На жаль, суддівські помилки призвели до того, що ми програли. Сталося так, що після цієї поразки хлопці психологічно підсіли, можливо, навіть впали в психологічну яму. Чотири останні тури ми зіграли невдало. Звісно, не обійшлося без помилок арбітра у цьому матчі, однак також варто акцентувати увагу на тому, що зараз у нас є спад фізичної форми. Звісно, ми були готовими до того, що можуть наступити невдачі, однак зовсім не були готовими до таких суддівських помилок.

Чи було бажання поспілкуватися з арбітром після гри з «Оболонь-Броваром»?

Не бачив потреби це робити. М’яко кажучи, усі помітили, що суддівство було з симпатією на користь киян. Загалом, якщо говорити про суддівство в другій лізі, то кваліфікація арбітрів є доволі високою. Повірте, що вони вміють судити. Незважаючи на це, проблема суддівства в другій лізі існує. Мабуть, існують фактори, які впливають на те чи інше їхнє рішення.

Як взагалі можете пояснити результативні помилки кваліфікованого арбітра, які безпосередньо впливають на результат матчу?

А для чого тут щось пояснювати? Тут все всім зрозуміло (сміється).

Ви багато працювали у Прем’єр-лізі Львівщини. Де кращий арбітраж: там чи у другій лізі?

Якщо бути відвертим, що упередженість в обласному чемпіонаті є вищою. Є команди, яким арбітри симпатизують. Що цікаво, кваліфікація арбітрів, які обслуговують матчі чемпіонату Львівщини, не є нижчою, ніж у другій лізі. Вважаю, хлопці є достатньо кваліфікованими і вміють судити непогано.

Скільки очок, на Вашу думку, «Скала» недобрала у цьому сезоні через помилки арбітрів?

Звісно, що щось недобрали. Утім, повірте усе лежить в наших силах. Перед грою ще говоримо хлопцям, що судді нам не будуть симпатизувати і робимо акцент на тому, аби вони зосередилися саме на своїй грі. Якщо відверто, то у наших матчах були упереджені помилки, але голову нам ніхто не відривав. Вважаю, якщо грати у свою гру і використовувати свої сильні сторони, то навіть при такому суддівстві можна досягати результату. Суддівство – не найбільша наша проблема.

Поговоримо про «Скалу». Ви сказали, що в команди зараз своєрідний спад. Чи можна очікувати на підйом у недалекому майбутньому?

Оскільки наша команда молода, вважаю, потрібно бути обережним у висловлюваннях. Хлопці все читають і аналізують для себе. Їм, звісно ж, цікаво що про них говорять і думають, тим більше тренери команди. Згадуючи гру з «Оболонню», яку ми, на жаль, програли, преса про нашу команду була дуже хорошою. Можливо, хлопців це десь заколисало і розслабило. Як наслідок – наступний матч з «Черкаським Дніпром» команда провалила. «Скалу» годі було впізнати. Наша основна проблема – психологічна стійкість молодих гравців. Їх завжди потрібно тримати в тонусі, проводити різні зустрічі, спілкуватися.

Не дивлячись на результати кількох останніх матчів, чи бачите уже той малюнок гри, яких хотіли поставити команді, коли прийшли працювати у «Скалу»?

Є контури та розуміння тієї гри, яку ми повинні грати. Зрозуміло, що до зразка нам ще далеко, однак ми працюємо у тому напрямку. Кожна гра нам дає роздуми над чим працювати далі.

Чи можна говорити про те, що Вам уже щось вдалося зробити у «Скалі»?

Не знаю, чи це моя заслуга, чи ні, але можна поставити плюс в тому плані, що у нас хороший колектив. У нас існує команда як єдина бойова одиниця. Першочерговим моїм завдання у цьому сезоні було створити саме колектив. В загальному нам це вдалося.

До речі, президент команди Микола Кміть в одному з своїх інтерв’ю відзначав, що минулого сезону невдалі результати команди якраз і були пов’язані з тим, що в команді не було якраз колективу…

Мені важко говорити про минулий сезон, оскільки не я збирав цю команду. Можливо, зі сторони видніше. Утім, можу запевнити, що цього сезону мені працювати легше. Це однозначно. Хлопці, які у нас в команді є зараз, є моїми однодумцями. Моє завдання просте: створити колектив, поставити гру і не заважати грати у футбол.

Що можете сказати про новачків команди? Чи можна сказати, що селекційна робота влітку пройшла непогано?

Якщо говорити в загатному, то так. Утім, знаючи потенціал цих хлопців, то вони можуть більшого. Хотілося б, аби вони додали як в особистому, так і в командному плані. Вважаю, що вони ще не повністю себе розкрили. Для цього потрібен час.

Чи слідкуєте за гравцями, які виступають у «Скалі-2» та 19-річній команді?

Звичайно. «Скала-2» – команда, яка дає ігрову практику тим футболістам, що через різні причини не грають у другій лігі. У гравців «Скали» U-19 потенціал також дуже високий. У недалекій перспективі такі гравці як Квич, Нистирюк, Домальчук, Маляренко, Стасишин, Мись підсилять першу команду. На них ми розраховуємо. Я б дуже хотів, аби ці гравці були у першій команді, але ситуація така, що за дві команди вони грати не можуть. Зізнаюся, ці хлопці непогані і навіть було шкода їх віддавати у команду 19-річних (сміється…).

Розмовляв Богдан Пастернак, «Вголос»

Фото Богдан Заяц