Переконатися у жахливому стані львівських помешкань можна на прикладі будинку № 26 по вул. Володимира Великого. Вже понад 10 років у ньому не працює ліфт, 5 років мешканці не отримують гарячої води, а підвали завалені каналізаційними відходами. Голова постійної депутатської комісії інженерного господарства Василь Попович розповів сьогодні журналістам, що таких будинків у Львові є достатньо, проте вже роками виконавчі органи міської ради вживають мінімум заходів для покращення умов проживання мешканців.

 - До комісії звернулися мешканці цього будинку. Будинок переданий в комунальну власність на баланс департаменту житлового господарства і на сьогодні тут 11 років не працює ліфт. Також я був здивований, що 5 років в цьому будинку немає гарячої води. Ця інформація насторожила нас – депутатів, і з ініціативним комітетом ми виїхали сюди. Дійсно сьогодні в будинку не працює ліфт. Ліфтова яма забита простими дерев’яними дверима. Також, найбільша проблема, це підвальні приміщення, де не прочищена каналізація. В наслідок цього 3 роки фекалії постійно стоять в підвалі. Антисанітарія, яка створюється в цьому будинку приносить шкоди не тільки його жильцям, але й усім львів’янам. З інформації мешканців, вони неодноразово зверталися до міської ради, щоб допомогли їм вирішити цю проблему і в тому числі до міського голови Андрія Івановича. На жаль, за весь період часу, жодних дій на покращення ситуації не було зроблено. Хочу звернутися до міського голови, щоб він повернувся обличчям до львів’ян і разом з виконавчими службами вирішував проблеми, які є у Львові.

Крім того, за інформацією франківської районної адміністрації, яка неодноразово зверталася до департаменту ЖКГ та інших органів виконавчої влади стосовно виділення коштів на покращення умов проживання людей в цьому будинку, це питання з місця не зрушилося. Не лише за каденції Андрія Івановича, але й раніше.

Одна з головних проблем полягає в тому, що не складено відповідного плану антикризових заходів і проблем, які є в місті Львові. На скільки я володію інформацією, таких будинків у Львові є не один-два, а десятки. Проблема у не фаховому підході при формуванні виконавчими органами влади титульного листка і відстоювання позиції виділення коштів з міського бюджету. Як наслідок, маємо картину, що у будинках де робиться, наприклад, капітальний ремонт ліфтів, це одна сота з того, що потрібно зробити на сьогоднішній день.

Для того, щоб відремонтувати ліфт або будь яке інше інженерне господарство, на підставі актів районних адміністрацій, департамент житлово-комунального господарства формує всю програму, яка стосується ремонту інженерного господарства. Я б хотів наголосити, що саме на інженерію в місті на сьогодні, згідно бюджетних розподілень, виділяється дуже мала кількість коштів. А це приводить до того, що проблеми, котрі в місті вже роками існують, просто не вирішуються. Для того, щоб стабілізувати ситуацію на наступний рік і в цей рік, при виконанні бюджету, потрібно формувати кошти на інженерію будинків. Ту кількість коштів, котру ми пропонували на інженерне господарство було скорочено в 10 раз.

У Львові є понад 2 тис. будинків, з яких в 700 будинках ліфти прослужили більше 25 років. Там вже потрібно міняти ліфти. Була пропозиція шукати інвестора для того, щоб в місті створити завод, який би дав можливість вирішити цю проблему. Потрібно заохотити інвестора, створити прозорі умови інвестиційного пакету. Тоді була б можливість встановити в будинках однакові ліфти, що полегшило б їхнє обслуговування. Сьогодні ліфти у Львові поставляються від трьох виробників, тому коли є якась поломка вони просто зупиняються і не працюють.

Для цього є бажаючі. Головне, щоб місто рухалося скоріше. А проблема полягає в бюрократії, в оформленні документів і в формуванні професійної команди, котра б могла реалізувати цей проект»