Василь Шкляр зазначив, що робота над книгою про молоду отаманшу Марусю та збір коштів для екранізації роману «Чорний ворон» (інша назва «Залишенець») зараз найголовніші його завдання. Що стосується громадської чи політичної діяльності письменника, то, за його словами, він робитиме те, що вміє найкраще.

«Якщо буду живим, писатиму книжки. Це єдине, що я вмію до ладу», - сказав Василь Шкляр.

Також Василь Шкляр зазначив, що оскільки реальність не дає змоги українцям взятися до зброї, то потрібно шукати інші методи боротьби.

«Я вчора був на інтронізації патріарха Святослава. Дуже мене вразило те, що всі владики читали «Чорний ворон» і благословляють мої дії. Я сказав їм: вам залишається тільки одне – благословити зброю», - розповів Василь Шкляр.

На прохання одного з читачів написати роман про сучасних політиків та умови, в яких живуть українці, письменник сказав: «Цей бардак відбувається перед нами. На біса про це ще й писати?!!».

Також письменника попросили вмовити Ліну Костенко приїхати до Львова та зустрітись з читачами. «Ліна Василівна – це кішка, яка гуляє сама по собі. А я не той кіт, що буде за нею бігати», - сказав Василь Шкляр.