Провівши хороший сезон у другій лізі, 24-річний воротар отримав непоганий шанс засвітитися на вищому рівні – українській Прем’єр-лізі. Утім, з «Карпатами» у Василя наразі не все гладко. Через невідомі причини Василь залишився у Львові і, як і чимало інших футболістів, не поїхав з командою на збори до Словенії.

Василю, чому ти не поїхав на збори у Словенію?
На протязі того періоду, що у був «Карпатах», тренери зі мною не спілкувалися. Запитали лише як мене звати (сміється), - починає розмову з кореспондентом Вголосу Василь Шпук. - За дві години до виїзду команди у Словенію, мені зателефонував адміністратор команди і сказав, що мене немає у списку гравців, які їдуть на збори. Чому я не поїхав з командою, сказати не можу. Ніхто нічого мені не пояснював. Сказали лише, що, можливо, поїду з дублюючим складом на збори. Утім, вийшло так, що я не поїхав взагалі нікуди і залишився у Львові.

З ким зараз тренуєшся?
З групою футболістів, які не поїхали до Словенії. Там хороший склад гравців. Зараз спортивну форму підтримую з ними.

Чи стало для тебе несподіванкою залишитися у Львові?
Для мене це був шок. Не сподівався, що так швидко мене відкинуть на задній план.

Якби ти знав, що у тебе вийде така неприємна ситуація, вочевидь, контракту з «Карпатами» не підписував би...
Не підписував би. На днях повинен поспілкуватися з генеральним директором команди Ігорем Дедишином. Хочу спитатися у нього чи буде клуб на мене розраховувати, чи ні. Якщо ні, я б хотів, щоб мені одразу віддали документи на руки. Якщо цього не станеться, буду проситися кудись піти в оренду.

У «Карпатах» ти став заручником своєї кар’єри.
Живу від дзвінка до дзвінка. Сидіти у глибокому запасі «Карпат» я не хочу. Мені уже 24 роки і, звісно, потрібно грати.

Чи були до «Карпат» у тебе пропозиції перейти у інші команди?
Навіть якщо і були, я їх не розглядав, бо знав, що після «Скали» перейду у «Карпати». Утім, зізнаюся, був інтерес з боку запорізького «Металурга» і від сімферопольської «Таврії». Утім, з останніми варіант би відпав, оскільки їм заборонено заявляти вільних агентів. Щодо «Карпат», то потрібно було обдумати чи підписувати контракт з цим клубом, чи ні.

Якщо відверто, то в «Карпатах» мене не помічають, а про пошук нового клубу говорити наразі рано. Цим займуся лише тоді, коли «Карпати» віддадуть документи. Безглуздо буде дзвонити по певних клубах і проситися туди, обіцяючи, що заберу документи у «Карпат». Якщо це станеться, будемо про це говорити.

Зараз ти тренуєшся з футболістами, які не захотіли продовжити співпрацю з клубом, на тих умовах, які їм запропонували. Це кістяк команди минулого сезону. Який настрій панує на тренуваннях?
Ми тренуємося. Дурницями не займається ніхто. Тренування проводить Володимир Беззуб’як. Інколи йому допомагає Роман Толочко. Усі футболісти розуміють, що форму підтримувати потрібно, тому усі професійно підходять до тренувального процесу.

Як Худоб’як, Голодюк і компанія реагують на ту ситуація, що склалася у команді?
Вони усе сприймають з гумором.

Коли з вами остаточно проясниться ситуація? Що каже керівництво «Карпат»?
Ніхто нічого не знає. Усі мовчать і не знають що їх чекає завтра.

Чи можливе твоє повернення до стрийської «Скали»?
Це напевно буде останній варіант. Утім, за словами президента команди Миколи Кметя, хто йде з команди, назад уже не вертається. У «Скалі» така філософія.

Які у тебе враження від років проведених у стрийській команді?
Хороші. У мене там повірили і дали мені шанс. Там в якісь мірі мені вдалося засвітися і останньому сезоні і набрати непогану форму. «Скала» дала мені футбольну освіту.

До речі, в останньому сезоні ти поставив рекорд у сейвах з пенальті.
(Сміється). Так, було таке.