Колишній генеральний прокурор України, голова партії "Держава" Геннадій Васильєв звернувся до Печерського районного суду Києва з проханням зобов’язати президента Віктора Ющенка звільнити Петра Порошенка з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони.

У листі, направленому в Печерський райсуд столиці, Васильєв відзначає, що 24 березня 2005 року він звернувся до Ющенка з листом про усунення порушень Конституції, викликаних поєднанням депутатської діяльності Порошенка з його роботою на посаді секретаря РНБО.

"Проте відповіді на свого листа до президента України, який є гарантом дотримання Конституції я не отримав і якихось дій, направлених на вирішення цього питання відповідно до закону, не було", - говориться у документі, передає "Трибуна".

"Порошенко досі залишається на двох державних посадах, хоча як народний депутат не може перебувати на іншій державній службі (ст. 78 Конституції) і відповідно до ст. 2 Закону України "Про статус народного депутата" має здійснювати свої повноваження на постійній засаді", - відзначив Васильєв.

Геннадій Васильєв просить суд визнати дії президента щодо залишення без розгляду його звернення неправомірними. Він також просить суд винести рішення про припинення указу президента від 8 лютого 2005 року "Про деякі питання організації діяльності Ради національної безпеки і оборони України" в частині призначення Порошенка Петра Олексійовича секретарем РНБО.

Васильєв також просить суд зобов’язати президента Віктора Ющенка розглянути його лист від 24 березня 2005 року і звільнити з посади секретаря РНБО Петра Порошенка.

ForUm