Як повідомляє «ОстроВ», про це йдеться в так званому «меморандумі», який ухвалила 6 лютого в Донецьку «народна рада ДНР».

У «меморандумі підкреслюється», що 1918 року в склад «ОКР» увійшли «території Харківської та Катеринославської губерній, Криворіжжя Херсонської губернії, частина повітів Таврійської губернії і промислові райони Області Війська Донського».

Бойовики помилково запевняють, що де-юре Донецько-Криворізька Республіка ніколи не припиняла свого існування.

Виходячи з цього, автори «меморандуму» закликають народи, що проживають на території України, які колись «входили до складу Донецько-Криворізької Республіки, а так само інших областей ... стати рівноправними суб'єктами Донецької народної республіки».

Свій «меморандум» терористи обґрунтовують принципами міжнародного права, втіленими в Статуті Організації Об'єднаних Націй і результатами ніким не визнаного «референдуму» 11 травня 2014 року.

Нагадаємо, Донецько-Криворізька Радянська Республіка – радянська республіка у складі РРФСР, яку більшовики створили на території Донецько-Криворізького басейну на противагу Українській Народній Республіці. 17 лютого 1919 року було ухвалено постанову Ради оборони РРФСР про ліквідацію Донецько-Криворізької Радянської Республіки.