Про це повідомляє Associated Press.

Книга була опублікована вчора, 19 травня. Автор включив у розслідування фрагменти конфіденційного листування папи Бенедикта XVI і його секретаря. Таким чином, як стверджують у Ватикані, журналіст порушив право Понтифіка на приватне життя.

Представник Святого престолу Федеріко Ломбарді заявив в суботу, що книга Нуццо має «об'єктивно наклепницький» і «злочинний» характер. Ломбарді пообіцяв знайти тих, хто «вкрав» особисті документи Папи, висловивши надію на допомогу міжнародної спільноти.

За кілька місяців до публікації книги в італійську пресу «просочилися» інші матеріали, що стосуються непривабливих сторін життя Ватикану. Журналісти писали, зокрема, про корупцію, що панує в католицькій церкві, халатність у веденні справ, про конфлікти між церковними ієрархами. В одному з документів, за даними Agence France-Presse, мова йшла навіть про змову з метою вбивства Бенедикта XVI.

У березні 2012 року Папа Римський сформував з кардиналів комісію для розслідування скандалу, який за аналогією з WikiLeaks отримав назву VatiLeaks.

Джерело: Лента