Політичний аналітик Ярослав Макітра оцінив роботу Володимира Зеленського у боротьбі з корупцією.

Про це він розповів у коментарі для А «Вголос».

«Це водночас просте і складне питання. Поняття «боротьба з корупцією» передбачає, що в державі є корупція, із якою необхідно постійно боротись. Якщо розглядати це питання з такого боку, то мені важко говорити про якість великі та конкретні здобутки президента. Такою боротьбою, у першу чергу, могла би бути певна зміна права та відносин. Тільки тоді ми можемо говорити про ув’язнення якихось фігурантів. Має відбутись зміна як юридичного права, так і політичної культури і поведінки. Я маю на увазі призначення людей на високі посади і тому подібні речі. Проте ми бачимо цілу низку скандалів, пов’язаних із Зеленським та його оточенням, які можуть мати корупційний характер. Мова йде і про сумнозвісну поїздку президента в Оман, і про можливий торг посадами з боку брата Керівника Офісу Президента Дениса Єрмака. Крім того, є багато призначень на високі посади за принципом особистого знайомства і приязні. Всі ці речі є такими собі маркерами, які свідчать про те, що з одного боку є слова, які у чомусь є правильними, а з іншого боку є дії, які ставлять під сумнів всю красиву риторику. Тим паче, що майже за рік часу, протягом якого Зеленський обіймає посаду Президента України, ми не побачили навіть посадок ключових корупціонерів. Ба більше, ми навіть не побачили нових кримінальних проваджень, пов’язаних із топ-корупціонерами в Україні», - розказав Ярослав Макітра.

«Все, що я перечислив, абсолютно ніяк не змінило ситуацію із корупцією в державі, якщо порівнювати із попередніми президентами і роками. Ніхто не затриманий, винні не покарані.
Те саме стосується і зміни законодавства. Там теж важко знайти якісь зрушення чи ініціативи, які могли б вирішити проблему корупції в Україні. Є певні точкові речі, за які голосували нардепи, але глобальних змін немає», - додав аналітик.

«Крім того, дуже важливою є політична культура і поведінка самого президента. Вона мала б бути абсолютно іншою, якщо брати до уваги ті слова, які він говорив під час передвиборчої кампанії», - підсумував він.

Читайте повну версію статті: «Таких грошей вони і близько не бачили»: чи бореться Зеленський з «розбійниками»?