Про низку важливих кадрових призначень йдеться у порядку денному першої сесії Парламенту, ухваленому на засіданні підготовчої депутатської групи з організації роботи ВР у середу.

Про це повідомляє Укрінформ.

Почнуть із формування Тимчасової президії першої сесії ВР. Потім заслухають оголошення прем’єр-міністром про складання повноважень Кабінету Міністрів перед новообраним Парламентом. Сьогодні ж депутати заслухають доповідь голови Верховної Ради VIII скликання про стан законодавчої роботи у Парламенті. Розглянуть питання про коаліцію депутатських фракцій, оберуть лічильну комісію ВР.

Цього дня парламентарії оберуть голову Верховної Ради та його заступників. Вони заслухають послання президента про внутрішнє та зовнішнє становище України. Депутати мають намір розглянути питання щодо призначення прем’єр-міністра, міністра оборони, міністра закордонних справ, а також загалом про формування складу КМУ. Вони також розглядатимуть питання про припинення повноважень народних депутатів, призначених до складу Уряду, та звільнять з посад членів Кабміну.

Розглянуть питання щодо переліку, кількісного складу і предмета відання комітетів ВР, оберуть їх керівників та заступників керівників.

Звільнення голови Служби безпеки України та генерального прокурора і призначення нових керівників цих органів також у планах на сьогодні.

Також у порядку денному — проєкт закону про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України.

Як писав «Вголос», 29 серпня на першому засіданні Верховної Ради 9-го скликання народні депутати склали присягу.