Про це в ефірі «112 Україна» повідомив нардеп, член колегії МВС Антон Геращенко, – пише Українська правда.

«Основних версій дві – це дії російських спецслужб, убивство з метою дестабілізації громадсько-політичної ситуації, створення атмосфери терору і жаху в Україні, а друга – це дії осіб, які перебувають на території чеченської республіки, це помста Адаму за те, що він пішов проти Рамзана Кадирова (російський чеченський державний діяч, президент Чечні) і його оточення», – сказав Геращенко.

Також, за його словами, будуть розглядатися й інші версії.

«Судячи з усього, терористів було двоє: один чекав на повороті з Одеської траси і давав сигнал другому, який засів у кущах зі зброєю», – сказав Геращенко.

Він пов'язав цей напад на подружжя Окуєвої і Адама Осмаєва із замахом на них у червні, а також з нещодавнім вибухом на Солом'янці у Києві, під час якого постраждав нардеп Ігор Мосійчук і загинули 2 людей.

«Очевидно, що біда прийшла з території Російської Федерації. Ті, хто прислав кілера у червні, ті ж зробили це і зараз. Що стосується цих покидьків, то впевнений, що їх теж знайдемо, затримаємо, і вони теж сидітимуть все життя у в'язниці», – сказав нардеп.

Він додав, що наразі оперативники поліції і СБУ відпрацьовують можливих причетних осіб до цього убивства.

«Зараз завдання поліції і СБУ – максимально звузити коло причетних до цього злочину», – пояснив Геращенко.  

За його словами, Адам Осмаєв, який був у авто з Аміною Окуєвою під час нападу, перебуває в лікарні під охороною.

«Ми вчора спілкувалися з Адамом Осмаєвим у лікарні, він поранений у ногу, куля потрапила у гомілку. Він каже, що краще би на місці Аміни був він. Звичайно, він перебуває під охороною. Думаю, що тепер і далі до кінця життя йому треба буде надавати державну охорону, від якої йому вже не доведеться відмовлятися», – сказав Геращенко. 

За словами речника Головного управління Нацполіції у Київській області Миколи Жуковича, правоохоронці розцінюють убивство Окуєвої як замовне.

«Зараз можу сказати, що вже відкрито кримінальне провадження та зареєстровано в ЄРДР за ст. 115, умисне вбивство, п. 11 розцінюється як замовне вбивство. Триває робота слідчо-оперативної групи, оперативники опитують можливих свідків», – сказав він.

Як писав раніше «Вголос», відомо, що напередодні Окуєва домовилась про зустріч з народним депутатом Ігорем Мосійчуком

Аналітики уже назвали основні цілі замаху на Окуєву та Осмаєва.

Також у мережі вже з'явилося фото розстріляного автомобіля Окуєвої.

 

«Вголос»