Прокуратура Словаччини висунула обвинувачення чотирьом підозрюваним у вбивстві словацького журналіста Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової у лютому 2018 року. Їм загрожує довічне ув’язнення.

Прокуратура Словаччини у понеділок, 21 жовтня, висунула обвинувачення чотирьом підозрюваним у вбивстві журналіста Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової у лютому 2018 року.

Підозрювані – бізнесмен-мільйонер Маріан Кочнер та ще троє чоловіків. Кочнер та ще двоє підозрюваних заявили про свою невинуватість, четвертий обвинувачений зізнався у скоєнні вбивства, повідомляє Reuters.

Бізнесмена обвинуватили у замовленні вбивства, інших трьох – в організації та виконанні злочину.

Крім того, ще один – п’ятий – підозрюваний зізнався у сприянні вбивству і уклав угоду зі слідством, аби виступити свідком у судовому процесі щодо чотирьох обвинувачених. Утім, угоду зі слідством ще має схвалити суд. Речниця прокуратури заявила, що чотирьом обвинуваченим загрожує довічне ув’язнення.

Як писав «Вголос», 25 лютого 2018 року в Словаччині застрелили журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його дівчину. Найбільш вірогідним мотивом убивці правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста.

Журналіст розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану «Ндрангета».

Як повідомлялося, у березні десятки тисяч словаків вийшли на вулиці міст країни і за кордоном через вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка.

Згодом, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо подав у відставку після масових протестів у країні через вбивство журналіста-розслідувача та загрозу нових виборів.