Суд перерахував по «закону Савченко» термін вироку для екс-очільника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це йдеться в рішенні суду, яке набрало чинності 15 грудня 2017 року, пишуть Українські новини.

Згідно із «законом Савченко» (закон про зарахування 1 дня попереднього ув'язнення за 2 дні в термін основного покарання), 6,5 років попереднього ув'язнення суд перерахував як 13 років основного покарання. Клопотання про перерахування терміну було подане адвокатом Пукача.

Суд зазначив, що протягом відбування довічного позбавлення волі законодавством встановлені конкретні тимчасові показники, закінчення яких змінює правовий статус засудженого.

Так, у засудженого виникає право на подання клопотання про помилування після відбуття ним не менше 20 років призначеного покарання. Крім цього, згідно із ч.2 ст. 87 Кримінального кодексу, актом помилування може бути здійснена заміна засудженому призначеного судом покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше 25 років.

Суд задовольнив клопотання і перерахував 6,5 років попереднього ув'язнення як 13 років основного покарання Пукачу.

Отже, станом на 10 січня засуджений відбув уже понад 14 років тюремного ув'язнення.