Це вже сьоме прохання 57-річного Чепмена, у попередніх шести йому було відмовлено.

8 грудня 1980 року вбивця п'ять разів вистрілив у спину культовому музиканту, коли той разом з дружиною Йоко Оно повертався зі студії звукозапису Hit Factory. Через 25 хвилин лікарі констатували смерть Леннона від втрати крові.

Чепмен не намагався втекти з місця злочину, поліція застала його там же за читанням книги Джерома Селінджера. До спланованого вбивства він кілька разів намагався накласти на себе руки і лікувався від депресії. Крім того, Чепмен зізнався, що задумував замахи на Елізабет Тейлор і Жаклін Кеннеді Онассіс.

Суд визнав вбивцю осудним і засудив його до довічного терміну з правом подачі прохання про умовно-дострокове звільнення через 20 років. У своєму попередньому проханні, направленому два роки тому, засуджений говорив, що в ув'язненні його християнські переконання ще більше зміцніли, і що він ще сподівається вийти на свободу, знайти роботу і знайти родинне щастя – більше 30 років його відвідувала у в'язниці дружина.

За твердженням ЗМІ, за ним немає порушень порядку як мінімум за останніх 15 років. У в'язниці він працював кухонним робітником і бібліотекарем.

Вдова Леннона Йоко Оно раніше просила залишити вбивцю в ув'язненні, оскільки ні вона, ні їх з Джоном син Шон не почуватимуться у безпеці, якщо Чепмен вийде на свободу.

Відповідь на прохання злочинця, як очікується, буде дана до кінця поточного тижня.

Дев'ятого жовтня цього року Джону Леннону виповнилося б 72 роки.

Джерело: ТСН