Дослідники спостерігали за об'єктами в поясі Койпера, гігантському скупченні астероїдів, яке розташоване за орбітою Нептуна, і звернули увагу на аномальні орбіти деяких з них, пише НВ.

Проведені ними розрахунки показали, що найпростішим і логічним поясненням таких аномалій може бути існування поблизу якогось великого небесного тіла. Його гравітаційний вплив міг вплинути на їх орбіти.

І ось зараз інша група астрономів зафіксувала ще одне небесне тіло з незвичайною орбітою. Така орбіта могла сформуватися тільки під впливом гравітаційного поля дуже великого об'єкта, стверджують дослідники.

Причому ця гіпотетична дев'ята планета не може бути порівняно невеликою, розміром з Плутон (який 10 років тому втратив статус планети не в останню чергу через свої розміри).

Ні, вчені припускають, що мова йде про справжнього гіганта. Але він живе настільки далеко від Землі, що його неможливо розгледіти в телескопи. У такій ситуації непрямі докази його існування можуть бути єдино можливими.

Приводом для нової теорії стали спостереження в рамках проекту The Dark Energy Survey, який покликаний створити детальну карту Всесвіту і темної матерії в ньому.

Вчені звернули увагу на незвичайний об'єкт 2015 BP519, який сам собою досить великий. Точні розміри оцінити складно, але астрономи припускають, що це цей об'єкт можна вважати карликовою планетою. За розмірами він порівнянний із Плутоном або Церерою.

Поведінку 2015 BP519 можна назвати вельми незвичайною вже хоча б тому, що об'єкт "живе наперекір" усій Сонячній системі.

Велика частина об'єктів у Сонячній системі розташовані на одній площині, що більше нагадує витягнутий диск. А 2015 BP519 рухається по орбіті, яка розташована під кутом 54 градуси до площини цього диска.

Розрахунки показують, що досить імовірною причиною існування такої неймовірної орбіти для такого великого тіла як 2015 BP519 може бути гравітаційний вплив ще більшого тіла.

Набагато більшого, підкреслюють дослідники. Можливо, мова йде про планету, маса якої перевищує масу Землі в 10 разів.

"Це ще не доводить, що ми знайшли дев'яту планету, але дає серйозний привід говорити про те, де саме її слід шукати", - пояснює Девід Гердес, вчений з університету Мічигану, один з авторів дослідження.

У своїй роботі, ознайомитися з якою можна тут, автори дослідження зокрема заявляють, що 2015 BP519 є "найекстремальнішим" транс-нептуновим об'єктом з усіх виявлених на поточний момент.

Вони стверджують, що проаналізували поведінку 2015 BP519 з урахуванням впливу на цю карликову планету гравітаційних полів чотирьох газів гігантів (Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун), які є головними "розвідними" в Сонячній системі.

І цей аналіз не дає можливості повністю пояснити, як у 2015 BP519 могла сформуватися така незвичайна орбіта.

"Ми вважаємо, що 2015 BP519 дає непрямий доказ існування гіпотетичної "нової" планети в Сонячній системі", - роблять висновок автори дослідження.