До такого висновку прийшли іспанські вчені, які виявили залежність між якістю життя і сприйняттям подій, що відбулися давно в минулому.

Дослідження фахівців з Університету Гранади показує, що люди, жалувані про втрачені можливості і з гіркотою згадують прожиті дні, більш чутливі до фізичного болю і частіше хворіють.

В експерименті взяли участь 50 чоловіків і жінок у віці від 20 до 70 років, пише РБК Daily. Вони відповідали на питання про своє життя, а лікарі давали характеристику їх фізичному і психічному здоров'ю. Деякі з респондентів вважали, що могли прожити своє життя інакше, інші турбувалися через дрібниці, треті роздумували про те, як пройшла б їхнє життя при сприятливих обставинах.

Самими щасливими і здоровими людьми виявилися ті випробувані, які встигали насолоджуватися моментом "тут і зараз", своєчасно отримуючи уроки з минулого і будуючи плани на майбутнє. Вони дивилися на прожиті дні з ностальгією, не дозволяли собі засмучуватися через минулого.

І навпаки, респонденти, що концентруються на негативних подіях, що трапилися в минулому, як правило, частіше хворіли і гостріше відчували біль.

"Згідно з нашими спостереженнями, якщо люди негативно сприймають події з минулого, вони, як правило, дотримуються песимістичного погляду і на сьогодення. На жаль, це створює їм великі проблеми у відносинах з оточуючими і знижує якість життя", - розповів автор дослідження Крістіан Оянадел з Університету Гранади.

Практичний психолог компанії "Чоловічий консалтинг" Євген Саяпін вважає, що, не відпустивши і не відпрацювавши негативну ситуацію минулого, людина знову буде стикатися з аналогічними проблемами.

"У психології такі явища називаються синхронністю або повторюваністю. Коли повторюються події не аналізуються, людина починає хворіти. Його душа через конкретну хворобу показує йому, на що слід звернути увагу. Наприклад, негативні думки, слова руйнівного змісту призводять до частих головних болів, до нав'язливих ідеям і депресій ", - розповів Саяпін.

Доцент кафедри біохімії медико-біологічного факультету РНІМУ ім. Н.І. Пирогова Микола Адріанов зазначив, що негативні емоції позначаються на роботі головного мозку та інших життєво важливих систем організму.

"Хронічний стрес підриває здоров'я як чоловіків, так і жінок. Людина відчуває себе пригніченою, тому що у нього не виділяються гормони щастя - серотонін і ендорфін. В результаті цього знижується і больовий поріг. Ті, хто задоволений своїм життям, не помічають дрібних неприємностей і випадкової болю. А люди, які відчувають негативний стрес, навпаки, схильні перебільшувати всі негативні почуття і емоції, тому навіть найменше болюче подразнення заподіює їм сильні страждання ", - сказав Адріанов.

Джерело: РБК-Україна