Вчені нагодували восьминогів екстезі, щоб подивитися, що станеться. І як виявилося, наркотик діє на головоногих так само, як і на людей.

Про це пише Newsweek.

Так зазначається, що морські істоти поводилися більш соціально.

Під час експериментів вчені Університету Джона Хопкінса опустили кількох восьминогів у ванну, яка містила метилендіоксиметамфетамін, відомий також як MDMA. Після вживання наркотика вони почали частіше взаємодіяти один із одним і торкатися один одного в неагресивний спосіб.

Автор експерименту – Гул Долен –  разом із колегами досліджує еволюцію серотоніну і його роль у роботі мозку. Справа в тому, що вживання MDMA у людей спричиняє викид серотоніну, допаміну і окситоцину, створюючи відчуття ейфорії. Через це люди стають більш соціальними.

Дослідження цього впливу на мозок може дати краще розуміння, як і коли у життя на Землі вперше з’явилася соціальна поведінка. Вчені зауважують, що спільний для людей і восьминогів предок на еволюційному дереві жив близько 500 мільйонів років тому.

Отож, якщо восьминоги реагують на MDMA так само, як і люди, це може вказувати на те, що неврологічні шляхи соціальної поведінки виникли ще давніше.