Вчені з Оксфордського університету попередили про можливість виникнення більшої кількості побічних ефектів після змішування вакцин від COVID-19 AstraZeneca і Pfizer. Результати дослідження публікує видання Insider.

Випробування проводилися на учасниках, старших 50 років, вакцини вводилися з інтервалом в чотири тижні. Було виявлено, що легкі та помірні реакції на вакцину, такі як стомлюваність і головний біль, спостерігалися набагато частіше, коли вводилися дві різні вакцини, ніж коли людина два рази вакцинувалася однією.

Описуючи результати, автор дослідження і професор Оксфорда Метью Снейп (Matthew Snape) розповів, що побічні ефекти «більш-менш схожі на ті ж реакції, які ми спостерігаємо при стандартних ситуаціях, просто вони виникають частіше». Ці симптоми, хоча й неприємні, проте не становлять небезпеки.

З важливих наслідків виділили підвищену ймовірність сильної втоми – досить серйозної, щоб звернутися за допомогою до фахівця. Вона була виявлена ​​приблизно у 10 % учасників при змішуванні доз вакцини в порівнянні з приблизно 3 % у іншої групи випробовуваних.

Зазначається, що всі симптоми зникли протягом 48 годин, ніхто з учасників дослідження не був госпіталізований. Однак поки невідомо, чи змішування вакцин дає кращий захист від COVID-19.

Раніше Вголос повідомляв: