Про це повідомляє Neurology.

"Прилад, що отримав назву Nerivio Migra, містить комп'ютерний чіп, акумулятор і гумові електроди, які кріпляться на плечі. Система передбачає кілька режимів електростимуляції, регулювати які пацієнт може за допомогою мобільного додатку", - зазначається в публікації.

Пристрій тестувався на 71 пацієнті з мігренню (від двох до восьми нападів на місяць) у віці 22-72 років, які за два місяці до початку експерименту не вживали профілактичні препарати. За тривалістю електростимуляції автори розділили учасників на п'ять груп: 50, 100, 150, 200 мікросекунд при частоті чотири герца або плацебо. Добровольці мали надягати і включати прилад після початку нападу на 20 хвилин, після чого протягом двох годин вони не могли приймати ліки.

Результати показали, що найбільш інтенсивна електростимуляція (200 мікросекунд) призвела до зменшення болю у 64 відсотків випробовуваних, до зникнення болю — у 30 відсотків. Причому найбільш виражене зниження спостерігалося при тривалості 150 мікросекунд — на 26 процентних пунктів (п. п.), тоді як при 200 мікросекундах біль зменшилася на 20 п. п. у 48 відсотків учасників. У плацебо-групі зменшення болю склало близько двох відсотків у шести відсотків людей.