Американські дослідники з'ясували, що насправді поліпшення стану духу не спостерігається також у вівторок, середу та четвер. Винятком стала лише п'ятниця: наближення вихідних сприятливо позначається на емоційному стані людини.

До таких висновків експерти університету Стоуні Брук прийшли на основі вивчення даних опитування, в якому взяли участь 340 тисяч осіб.

«Незважаючи на поширене в світі переконання про важкі понеділки, ми зробили висновок, що від нього слід відмовитися, - зазначив професор Вузу Артур Стоун. - Культурні міфи можуть сильно перебільшувати реальні настрої, пов'язані з будніми днями».

Згідно з результатами дослідження, люди відчувають менше стресу і почувають себе радіснішими і щасливішими у п'ятницю, суботу і неділю. І саме контраст між настроєм в неділю і в понеділок привів до того, що перший день тижня несправедливо виділили серед інших буднів.

При цьому відмінності в настрої «стиралися» у людей більш старшого віку і тих, хто вийшов на пенсію. Але й люди похилого віку, за даними експертів, почували себе краще в останні три дні тижня — можливо, через більшу ймовірність зустрічей з друзями та рідними.

Закономірності в зміні настрою впродовж тижня виявилися характерними для представників обох статей незалежно від сімейного стану.

Висновки вчених було опубліковано в журналі Journal of Positive Psychology.

Джерело: ИТАР-ТАСС