Дослідники з Колорадського університету в Боулдері створили електронну шкіру. Вона дозволить додати чутливості штучним кінцівкам. Про винахід розробники розповіли в статті в журналі Science Advances, – пише УНІАН.

Електронна шкіра (e-skin) — це тонкий напівпрозорий матеріал, що імітує функції звичайної шкіри. Він оснащений сенсорами, що вимірюють тиск, температуру, вологість і рух повітря. Нова розробка дозволить удосконалити існуючі протези кінцівок. Так, наприклад, людині з штучною рукою буде простіше контролювати силу стиснення, коли він бере склянку з водою — ризик упустити її або здавити так, що вона трісне, буде помітно нижчим. Також електронна шкіра знайде застосування в робототехніці, впевнені її творці. Ретельний контроль за температурою і тиском дозволить розробляти навіть роботів-няньок.

Електронна шкіра розчинна в спеціальній рідині, що дозволяє швидко відновлювати її в разі невеликих пошкоджень. Для цього досить нанести розчин на пошкоджену ділянку і почекати деякий час — хімічні зв'язки між частинами шкіри відновляться і сенсори продовжать роботу. У випадку серйознішої поломки шкіру можна розчинити повністю і використовувати отриманий матеріал для виготовлення нового покриття.

 

«Вголос»