Дослідники з Технологічного інституту штату Джорджія в США винайшли новий спосіб прийому ліків, які найчастіше приймають у таблетках. Вони створили сережки, які містять протизаплідні препарати.

Про це пише «Знай» із посиланням на Daily Mail.

Винахідники вважають, що їх методика спростить прийом контрацептивних препаратів. Фахівці опублікували фотографії прототипів сережок, які ще належить протестувати на людях.

Оскільки надягання прикрас часто є щоденним ритуалом у повсякденному житті жінки, ця техніка може сприяти дотриманню режиму прийому ліків.

Хоча протизаплідні таблетки при ідеальному застосуванні ефективні на 99 %, їх ефективність знижується до 91 % або нижче в результаті неправильного прийому.

Сережки, які ще не були випробувані на людях, засновані на тій же технології, що і протизаплідні пластирі, і виділяють гормони таким чином, що дозволяють шкірі вбирати їх.

Дослідники припустили, що їх винахід підійде для країн, де доступ до інших протизаплідних засобів (спіраль або ін'єкції) обмежений.

На їх думку, цю технологію можна було б адаптувати для використання на годиннику, кільцях або кольє.

У випробуваннях на мишах учені використовували гормон левоноргестрел. Він успішно просочувався через шкіру в кількості, достатній для використання як протизаплідний засіб.

Дослідники сказали, що ще однією перевагою пластирів було те, що вони могли бути прикріплені до будь-яких сережок.

 

"Перевага включення контрацептивного гормону в універсальну сережку полягає в тому, що вона може бути з'єднана з багатьма різними сережками", — пояснив автор дослідження Марк Праусниц