Опис нового виду опубліковано в журналі ZooKeys, а короткий зміст статті наводиться на сайті видання Pensoft Publishers. 

Дослідники з Науково-дослідного інституту Сенкенберг у Франкфурті-на-Майні виявили невідомий вид, зафіксувавши в слабо дослідженому гірському районі центральних Кордильєр шлюбну пісню самців, яка відрізнялася від вже відомих ученим.

Після того, як авторам нарешті вдалося виявити саму жабу, вони помітили, що яскраво-жовтий пігмент її шкіри нестабільний і забарвлює пальці при зіткненні. Завдяки цьому тварина отримало своє видове ім'я, яке перекладається як "забарвлена жовтим дощова жаба". Розміри земноводного не перевищували двох сантиметрів.

Яскраве забарвлення тварин часто свідчить про їх отруйність, тим більше у земноводних, для багатьох з яких вона є єдиному способом захисту. Вчені провели аналіз шкірних виділень жаб, але їм не вдалося виявити наявність відомих отрут. За словами авторів, не можна поки сказати і про те, чи має якусь функцію нестабільність шкірного пігменту.

Дощовими жабами (rainfrogs) вчені називають сімейство переважно тропічних земноводних Eleutherodactylidae. У масовій культурі їх назву пов'язують з випаданням "дощу з тварин".

Шлюбні пісні не перший раз допомагають зоологам виявити новий вид - жабу Cardioglossa cyaneospila з Бурунді недавно виявили якраз по характерному співу.

Джерело: Lenta.ru